ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Wigilijne spotkania w fundacji „Adullam”

Czas poprzedzający Boże Narodzenie jest dla wielu osób możliwością spotkania się z najbliższymi, złożenia życzeń i zjedzenia wspólnego posiłku. Ten czas kojarzy się bardzo rodzinnie i taki też jest dla organizacji, które działają na rzecz osób wykluczonych społecznie, borykających się z samotnością. Spotkania wigilijne dają wtedy poczucie bliskości, życzliwości od drugiego człowieka i natchnienia do spokojnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

W Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” zorganizowane zostały dwa spotkania wigilijne. Pierwsze miało charakter obiadu wigilijnego i odbyło się przy udziale prezydenta miasta Krzysztofa Matyjaszczyka oraz przedstawicieli instytucji miejskich. Łamanie się opłatkiem i składanie życzeń było okazją do wsparcia dobrym słowem wielu potrzebujących tego osób. Na okoliczność wigilijnych spotkań młodzież ze świetlicy „Życie poza szkołą” wraz ze streetworkerami dostarczyła słodkie życzenia dla mieszkańców sąsiadującego z nami podwórka przy ulicy Krakowskiej 30, co spotkało się z równie życzliwą odpowiedzią. W podobnym nastroju odbyło się kolejne świąteczne spotkanie – kolacja wigilijna dla mężczyzn przebywających w Schroniskach przy ulicy Legionów 50A oraz Krakowskiej 34. Czas zjednoczenia się przy wspólnym stole jest ważnym momentem na drodze readaptacji społecznej. Często w sytuacji, gdy nie ma wsparcia rodziny, osoby z najbliższego otoczenia dodają siły i wzmocnienia w codziennym dniu.

Spotkania świąteczne są wpisane w działalność Fundacji, która w swoim założeniu ma wspierać człowieka na różnych etapach życia, a pielęgnowanie tradycji jest ukazywane jako właściwy wzorzec.

 

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content