Od października 2024 r. Fundacja Chrześcijańska „Adullam” współpracuje z Fundacją Biedronki, biorąc udział w Programie Żywnościowym SOS – edycja 2024.

 

 

E-KODY

  • Kody są ważne od momentu ich przekazania do 31.03.2025. Po tej dacie e-kod traci ważność a nie wykorzystane środki przepadają.
  • Stan bieżących środków dostępnych na e-kodzie mogą sprawdzić Państwo przy kasie lub na paragonie.
  • Jeśli pojawia się trudność z użyciem e-kodu na kasie taśmowej może to wynikać z awarii systemu w sklepie. E-kod powinien zadziałać na kasie samoobsługowej jako alternatywa do wykonania transakcji.
  • W przypadku otrzymania wsparcia na kilka placówek, prosimy o:
    • Podział środków, według własnego uznania i zapotrzebowania, pomiędzy placówki, które zgłaszali Państwo w formularzu aplikacyjnym w programie. Na opisie faktury powinna znajdować się informacja do której z placówek przypisano transakcję.
    • Limity dot. środków stosujemy w oparciu o wszystkie faktury, bez względu na podział między placówki – tzn. iż limit np. 10% na paczki tyczy się wartości całego ekodu, a nie poszczególnych placówek.
  • W przypadku zarejestrowania lub podejrzenia użycia E-Kodu przez osoby do tego nieupoważnione, należy niezwłocznie przesłać zgłoszenie do Fundacji Biedronki na kontakt@fundacjabiedronki.pl wraz ze wskazaniem w mailu nazwy programu „Żywnościowy SOS”.
  • E-kodem nie można zapłacić za zakup produktów z następujących kategorii: napoje alkoholowe, wyroby tytoniowe, witaminy i suplementy diety, prasa, art. dziecięce i ogrodnicze, produkty z kategorii: tekstylia oraz artykuły przemysłowe i usługi (w szczególności doładowania telefonów oraz wszelkich innych kart typu pre-paid). Jeśli przypadkowo w Państwa koszyku znajdzie się któryś z tych produktów, system na kasie wyda komunikat, że nie można zapłacić za ten produkt e-kodem.

 

LIMITY

W przypadku objęcia wsparciem Programu kilku typów działalności (np. schronisko oraz jadłodajnia) w ramach jednej organizacji, prosimy o wypełnienie ankiety (LINK) dotyczącej podziału środków między placówkami. Prosimy o uważność przy stosowaniu limitów (są różne dla poszczególnych typów placówek) – ankieta dot. podziału środków będzie wiążąca w okresie sprawozdawczym i pod jej kątem będą analizowane poniesione wydatki i realnie zastosowane limity.

 

Dla wszystkich typów działalności:

  • Do 10% środków można przeznaczyć na paczki świąteczne dla beneficjentów (prosimy o przygotowanie zestawienia, co znajdowało się w paczkach świątecznych do sprawozdania pod koniec Programu wraz z szacowaną wartością pojedynczej paczki) – zachęcamy do wykonania odrębnej transakcji i precyzyjnego opisu na fakturze, że dot. paczek świątecznych). Uwaga! Dokonywanie zakupów na paczki na wynos z placówek, poza jednorazową akcją z okazji Świąt jest niedopuszczalne.
  • Do 10% wartości środków można przeznaczyć na zakup ciepłych napojów ( w tym kawa, herbata) oraz słodyczy. Zachęcamy do bieżącego monitoringu rozkładu procentowego względem całości e-kodu, jeśli zdecydują się Państwo na dokupywanie w/w produktów na bieżąco. Łatwiejszym i bardziej przejrzystym rozwiązaniem jest zakup jednorazowy i opis faktury precyzujący przeznaczenie zakupu.
  • Uwaga! Limity na paczki oraz na ciepłe napoje i słodycze prosimy traktować odrębnie, tzn. przykładowo – jeśli w paczkach świątecznych będzie herbata, to ta konkretna pozycja na fakturze nie wlicza się do limitu na ciepłe napoje i słodycze.

 

W przypadku placówek zapewniających jednocześnie schronienie i wyżywienia dla osób bezdomnych

  • Łączna wartość środków na czystości i higieny osobistej: do 25% wartości całego e-kodu.

W przypadku jadłodajni, kuchni mobilnych i podobnej działalności w zakresie wydawania ciepłych posiłków:

  • Łączna wartość środków na czystości i higieny osobistej: do 5% wartości całego e-kodu.

 

DOKUMENTACJA KSIĘGOWA

  • Każda transakcja powinna być udokumentowana w formie faktury lub w przypadku zakupów do 450 zł  – paragonem z NIP organizacji.
  • Na opisie faktury powinny znaleźć się informacje dot.
    • Sfinansowania środków z Programu Żywnościowy SOS Fundacji Biedronki,
    • Przeznaczenia środków – żywność, środki czystości itp.;
    • W przypadku objęcia wsparciem kilku placówek – wskazanie placówki, do której trafiły produkty zakupione e-kodem
    • Jeśli podczas ostatniej transakcji kwota zakupów będzie przewyższała dostępne saldo na e-kodzie, można dopłacić różnicę kartą/gotówką. Na opisie faktury należy zaznaczyć, jaka część kwoty z faktury została wydatkowana w ramach środków Programu, a jaka stanowi Państwa wkład własny finansowy.
  • Jeśli decydują się Państwo na paczki świąteczne dla swoich beneficjentów, zachęcamy wykonania odrębnej transakcji zawierającej produkty do paczek – w celu przejrzystości i łatwiejszego monitoringu wykorzystywania środków e-kodu zgodnie z limitami.

KOMUNIKACJA

  • W trakcie trwania Programu prosimy o publikację m.in. dwóch przekazów dot. realizacji Programu – jeden o przyznaniu wsparcia i jego wysokości a drugi (pod koniec edycji) o zauważalnych efektach. Komunikaty powinny być publikowane na Państwa stronach internetowych lub mediach społecznościowych, o ile takowe Państwo prowadzą.
  • Załączamy plakat (do wydruku we własnym zakresie) celem powieszenia go w placówkach. Plakat i informacja o realizacji Programu powinny być widoczne i dostępne przez cały okres trwania Programu. Otrzymają Państwo również przykładowe teksty do umieszczenia na stronie internetowej i w mediach społecznościowych, z których w razie potrzeby będą mogli Państwo skorzystać. Mogą Państwo dowolnie z nich korzystać i nanosić zmiany wedle swojego uznania. Dodatkowo, podajemy link do paczki logotypów Fundacji Biedronki (Pomoc dla seniora – Fundacja Biedronki | Biedronka – Biedronka.pl)                                                                                                                   
  • Przypominamy, że akceptacja materiałów informacyjnych i promocyjnych może odbywać się drogą elektroniczną. Stosujemy zasadę milczącego akceptu – brak odpowiedzi na Państwa wiadomość w ciągu 2 dni roboczych oznacza zgodę na publikację przygotowanych treści. Prosimy o uważność przy podawaniu nazwy Fundacji  – poprawna nazwa to „Fundacja Biedronki”, a nie „Fundacja Biedronka”.

 

SPRAWOZDAWCZOŚĆ I WIZYTY MONITORUJĄCE

  • W trakcie trwania programu lub po złożeniu sprawozdania, możemy poprosić Państwa o przekazanie drogą elektroniczną w formie skanu faktur za zakupy dokonane w ramach Programu wraz z ich opisem.
  • W trakcie trwania programu mogą odbywać się wizyty monitorujące, w ramach których będziemy prosili o wgląd w dokumenty związane z realizacją działania oraz możliwość rozmowy o Państwa działaniach i perspektywach dotyczących pracy z osobami potrzebującymi wsparcia.
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Scroll to Top
Przejdź do treści