ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Jak Stare Miasto, to tylko spacerem

Zachęca nas do tego 4,62 km² powierzchni dzielnicy Stare Miasto, którą codziennie przemieszcza się wielu z mieszkańców i mieszkanek Częstochowy. Pewnie i nie tylko, bo lokalizacja dzielnicy stanowi dobry szlak komunikacyjny w Częstochowie. Fundacja Chrześcijańska „Adullam” wraz z rozkwitem wiosny wraca do spacerów z doktorem Juliuszem Sętowskim.

Fundacja „Adullam” administrując Partnerstwem na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie” inicjuje wiele działań, które w różny sposób podkreślają walory najstarszej dzielnicy Częstochowy. Ze względu na charakter dzielnicy, często wracamy do jej historii, aby ocalić od zapomnienia piękne i malownicze uliczki, stare kamienice, klimat różnorodności kulturowej oraz edukować o trudnych doświadczeń II wojny światowej. „Najwięcej o dzielnicy dowiadujemy się od jej mieszkańców. Prowadzimy stale rozmowy z tymi, którzy korzystają z naszego wsparcia, ale także od tego, co wynika z pracy środowiskowej pracowników Fundacji” – zauważa Elżbieta Ferenc prezes Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”.

To nie pierwszy już raz, kiedy zapraszamy mieszkańców i mieszkanki Częstochowy do włączenia się w działania o charakterze edukacyjnym, społecznym czy profilaktycznym. Ważną rolę społeczną odgrywa przygotowywane w szerokiej współpracy „Śniadanie Wielkanocne” czy piknik „Przystanek Warta”. „Inicjowaliśmy kilkukrotnie spacery z dr Juliuszem Sętowskim śladem historycznych miejsc w dzielnicy, dlatego że uczestnicy klubu seniora „Złote Lata” mieszkają znają dobrze Starte Miasto i chętnie wymieniają się informacjami z doktorem Sętowskim” – dodaje Anna Klim z Fundacji „Adullam”. Do promocji dzielnicy (a może bardziej utalentowanych autorów) jest „Galeria Pasji” gdzie swoje prace prezentowała m.in. Joanna Sidorowicz, Joanna Kałużny oraz plastycy z Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza. „Galeria Pasji”, mieści się w siedzibie Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ulicy Krakowskiej 34.

Począwszy od maja, do końca jesieni będziemy spacerować po dzielnicy z dr Juliuszem Sętowskim. Spacery będą ogólnodostępne i będą się odbywały w środy lub piątki w godzinach dopołudniowych. Uczestniczyć może w nich każdy, bez względu na wiek. Liczy się uśmiech i kondycja, która pozwoli na około 2 godziny spacerowania. Szczegółowe informacje i terminy w  siedzibie Fundacji i w mediach społecznościowych.

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Nawigacja
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content