ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Śniadanie Wielkanocne – miejsce przy stole jest dla każdego

W każdym języku świata Śniadanie Wielkanocne przynosi tą samą prawdę – zwycięstwo życia nad śmiercią, dobra ponad złem. W Wielką Sobotę w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego przy ulicy Targowej 29 po raz kolejny odbyło się świąteczne spotkanie organizowane przez Fundację Chrześcijańską „Adullam”.

„Śniadanie Wielkanocne” to jedna z kluczowych imprez Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”, które od 2014 działa na rzecz mieszkańców i mieszkanek tej dzielnicy. W kalendarzu swoich działań planują takie spotkania i wydarzenia, aby uwypuklać historyczne walory dzielnicy i wzbudzać jej społeczny potencjał. Tegoroczne „Śniadanie Wielkanocne” po przerwie związanej z pandemią wróciło w gościnne progi Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego przy ulicy Targowej 29.

W Wielką Sobotę o godzinie 11.15zaproszeni goście, przedstawiciele władz miasta, miejskich instytucji i organizacji ngo, wolontariusze, seniorzy z klubu „Złote Lata” obejrzeli przedstawienie, które symbolicznie przedstawiło zwycięstwo dobra nad złem, w muzycznej aranżacji zespołu The Shelter. Na scenie wystąpiła młodzież ze świetlicy „Życie poza szkołą” oraz wolontariusze Fundacji. O godzinie 12.00 odbyła się oficjalna część uroczystości, którą tradycyjnie rozpoczął prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Następnie pastor kościoła „Słowo Wiary” Mariusz Cieśliński pobłogosławił posiłek, i tym samym rozpoczął się świąteczny obiad. W sali gimnastycznej ZSME posiłek zjadło 290 mieszkańców i mieszkanek Częstochowy w wieku senioralnym, kobiet i mężczyzn, w tym osób samotnych, chorych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i bytowej, niezaradnych życiowo i społecznie, bezdomnych i zagrożonych bezdomnością, uzależnionych. Do pozostałych 60 paczki zostały rozwiezione. Były to osoby wskazane przez pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także osoby z Ukrainy, które uciekając przed wojną, dotarły do Częstochowy.

Radość i wdzięczność uczestników i uczestniczek jest najlepszym podziękowaniem. Każdy z otrzymał paczkę z najpotrzebniejszymi produktami, które pozwoliły przygotować posiłek w domu (cukier, jajka, kiełbasa, makaron, różnorodne konserwy, masło, ciasto, słodycze, a także sałatka śledziowa, jarzynowa, pierogi itp.). Do składu paczki dołączyli się jak co roku Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Agape”, Firma Goldegs.

Dziękujemy

Ogromne przedsięwzięcie, jakim jest „Śniadanie Wielkanocne”, nie miało by swojego wymiaru, gdyby nie zaangażowanie sztabu wolontariuszy. Ponad 20 partnerów przygotowało dekoracje sali i stołów, upominki dla uczestników i uczestniczek, obsługiwało szatnie, wydawało posiłek i paczki świąteczne z żywnością, zapewniło zabezpieczenie medyczne i prewencyjne oraz zadbało o transport sprzętu i ustawienie stołów (Huta Stoelzle Częstochowa, Strefa Energetyczna, Miejskie Przedszkole nr 17, Miejskie Przedszkole nr 21, Szkoła Podstawowa nr 12, Szkoła Podstawowa nr 35, Stowarzyszenie „Podaj dalej”, Stowarzyszenie „Canis e catus”, Stowarzyszenie Dla Rodziny, Fundacja dla Rozwoju, Stowarzyszenie PSONI, Szkoły Policealne i Licea dla Dorosłych COSINUS, Gabinet Dietetyki i Żywienia Małgorzata Stanior, Hurtownia Lodów i Mrożonek ANNA, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Częstochowa, Klubokawiarnia Alternatywa 21, Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Spółdzielnia Socjalna „Jasne, że Dom i Wnętrze”, Straż Miejska w Częstochowie, Stowarzyszenie „Skrawek Nieba”, mieszkańcy schroniska dla mężczyzn bezdomnych przy ulicy Legionów 50A, Stowarzyszenie „Rescue Team”, Stowarzyszenie „HelpCzewa”, Zespół Szkół Mody i Reklamy im. W. Reymonta, Kościół Chrześcijański „Słowo Wiary”, Kościół Zielonoświątkowy „odNowa”, mieszkanka dzielnicy Joanna Budzyńska).

Dziękujemy mediom za rozpowszechnienie informacji o wydarzeniu. Wasze dziennikarskie wsparcie pozwoliło mieszkańcom i mieszkankom Częstochowy i województwa usłyszeć o tej akcji i jej przesłaniu. Na zdjęciach ważne momenty uchwyciła Marta Brzeska, zdjęcia zostały zamieszczone na naszym profilu na Facebooku i stronie internetowej.

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Nawigacja
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content