ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Wakacje pełne uśmiechu

Wakacje minęły jak w okamgnieniu, także dzieciom z naszej świetlicy „Życie poza szkołą”. Ale trudno się temu dziwić, kiedy program był obfity w liczne atrakcje, miał dużo akcentów edukacyjnych i sprzyjał wszechstronnemu rozwojowi najmłodszych.

Tegoroczne wakacje to przede wszystkim aktywny wypoczynek. W codziennym grafiku znalazły się zabawy sportowe pod czujnym okiem wychowawcy Piotra Jaroszka na boisku przy V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza. O krajoznawczych walorach Częstochowy i okolic uczyła najmłodszych kierownik świetlicy Izabela Żłobińska, a artystyczną kreację wyzwalała wychowawczyni Monika Marchewka. O muzyczną edukację dbała Ludmiła Kosterecka, muzyczka i nauczycielka z Ukrainy, która prowadziła z najmłodszymi zajęcia z rytmiki. Przez dwa miesiące dzieci rozwinęły koordynację ruchową, słuch muzyczny, przeszły kilkadziesiąt kilometrów delektując się darami natury oraz przygotowały prace plastyczne na miarę wielkiej wystawy w galerii sztuki współczesnej. Poznając swoją dzielnicę dzieci odwiedziły Jednostkę Straży Pożarnej, która mieści się przy ulicy Strażackiej oraz Filię nr 16 Biblioteki Publicznej im. dr Władysława Biegańskiego, która mieści się przy ulicy Krakowskiej 46/50.

W lipcu świetlicę odwiedziła przedstawicielka częstochowskiego Sanepidu z wykładem o zasadach bezpieczeństwa w lesie oraz jak należy ustrzec się przed kleszczami czy niebezpiecznym barszczem Sosnowskiego. Stałym punktem od 7 lat jest odbywające się w każdy piątek lipca „Czytanie w bramie”, gdzie punktem wyjściowym do zabawy jest książka (w tym roku to „Sekrety Michała. Czy pozory mylą” Elżbiety Zubrzyckiej). Podwórka, w których odbywa się akcja są wybierana na podstawie diagnozy środowiska lokalnego, którą prowadzą streetworkerzy – Izabela Żłobińska i Karolina Kasztelan. Na koniec lipca odbył pokaz mody “Krakowska 34 Fashion Week”, czyli wielka moda na Starym Mieście.

W sierpniu dzieci wybrały się do Multicentrum “Zodiak”, które znajduje się w zabytkowym obserwatorium astronomicznym w parku imienia Stanisława Staszica i uczestniczyły w ciekawych zajęciach edukacyjnych. Tym razem dowiedziały się więcej o ptakach, ich gatunkach, a na zakończenie wykonywały ze specjalnych klocków karmniki. W drugiej części sierpnia dzieci przygotowywały się pod okiem Ludmiły Kostereckiej do występu w ramach pikniku sąsiedzkiego “Przystanek Warta”. Pod okiem pani Ludmiły i Moniki Kameli zaśpiewały piosenki w języku polskim i ukraińskim, miało to ważny wydźwięk podczas tegorocznego pikniku, który odbył się pod hasłem „Różnorodność bogactwem Partnerstwa”. Smacznym i energetycznym zakończeniem wakacji i nagrodą za wspaniały występ na scenie było wspólne wyjście na pizzę do Mega Pizzy.

Działania zostały zrealizowane w ramach zadania publicznego pod tytułem Centrum Aktywności Obywatelskiej “Stare Miasto – Nowe Życie”, realizowanego w Częstochowie w dzielnicy Stare Miasto przy ul. Krakowskiej 34 oraz dzielnicy Centrum (Śródmieście) i zostały dofinansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Częstochowy.

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Nawigacja
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content