ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

W podróż z “Przystankiem Warta”

Zachęcamy do sentymentalnej podróży podczas pikniku sąsiedzkiego „Przystanek Warta”, który 30 sierpnia odbędzie się na zielonym terenie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych przy ulicy Targowej 29. Program uwzględnia występy na scenie, koncerty, stoiska tematyczne – to wszystko ma przybliżyć gościom pikniku klimat częstochowskiego Starego Miasta sprzed wieku. Impreza rozpocznie się o godzinie 16.00, wstęp wolny.

Główna myśl „Przystanku Warta” została ustalona podczas spotkań Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”. To właśnie w tym gronie powstała inicjatywa, która ma odczarować wieloletni wizerunek dzielnicy, jako trudnej, zapomnianej i zaniedbanej. Przedstawiciele instytucji miejskich, organizacji i sfery biznesu działając na co dzień na Starym Mieście widzą je jako dzielnicę o wielkim potencjale, który trzeba na nowo rozbudzić w ich mieszkańcach. W końcu, która z dzielnic ma tak bogatą historię, architekturę, kolej oraz… rzekę Wartę?

Wykorzystując potencjał dzielnicy zapraszamy do wspólnego odkrywania jej uroków 30 sierpnia podczas pikniku sąsiedzkiego „Przystanek Warta”. Podejrzymy, jak w latach 20. i 30. XX wieku wyglądało życie rodzinne, jak spędzano wolne popołudnia, gdzie i z kim najlepiej bawiły się dzieci. Posłuchamy historii opowiadanej „wnukom” przez „dziadka”, w którego specjalnie na to popołudnie wcieli się dr Juliusz Sętowski. Nie zabraknie także muzyki, która ma w sobie „to coś”. Jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół o pełnym emocji, rockowym brzmieniu – grupa AfterLie, a nieco wcześniej muzycznie poniesie nas The Shelter. Rozpoczęcie pikniku: godzina 16:00.

Miejsce: ul. Targowa 29, teren zielony przy Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych.

Współorganizatorami działania są członkowie Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”, działającego aktywnie od 2013 roku. Piknik powstaje z inicjatywy Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”, która podejmuje działania z zakresu organizowania społeczności lokalnej w najstarszej dzielnicy naszego miasta w ramach projektu „Stare Miasto – Nowe Życie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i realizowanego na zlecenie Gminy Miasto Częstochowa.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Nawigacja
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content