ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

UWAGA!

Ważny komunikat dla darczyńców wpłacających 1% na konto Fundacji!

Kochani Darczyńcy, w tym roku wpłaciliście Państwo na rzecz Fundacji 24226,30 zł. Chcemy wam krótko napisać na co te pieniążki zostały przeznaczone. Dnia 17.08.2013 dwadzieścioro czworo dzieci z naszej świetlicy wraz z wychowawcami pojechało na letni, siedmiodniowy wypoczynek do Krynicy Morskiej. Nasz wyjazd integracyjny oprócz oczywistego celu, którym było odpoczywanie, zwiedzanie i zbieranie nowych wrażeń miał również charakter edukacyjno-wychowawczy. Dzieciom potrzebna jest radość, zabawa, poznawanie nowych miejsc, zwyczajów, ale ważne by umiejętnie wykorzystać ten czas, aby zaszczepić i kształtować pewnie trwałe wartości jak szacunek dla historii naszej Ojczyzny, podziwianie różnorodności przyrody i piękna krain geograficznych, uczenia się wzajemnego szacunku względem siebie nawzajem, jak również całego otaczającego nas świata. Mogliśmy uczyć się dobrych manier przy stole, samodzielności w prostych czynnościach, dotyczących dbałości o higienę osobistą, oraz utrzymywanie ładu i porządku we własnym otoczeniu.

Atrakcje wyjazdu były różnorodne! Kąpiel i beztroska zabawa w falach wielkiego morza (oczywiście pod czujnym okiem wychowawców). A warto zauważyć, że co najmniej połowa dzieci widziała morze po raz pierwszy. Spacery plażą, zbieranie muszelek, zwiedzanie okolic Krynicy, oraz całej Mierzei Wiślanej pod opieką wspaniałego przewodnika, którym była kochana Pani Teresa. Zwiedzaliśmy latarnię morską, płynęliśmy statkiem po Zalewie Wiślanym.

Odwiedziliśmy muzeum łodzi, oraz Obóz Zagłady w Sztutowie. Ta ostatnia wizyta szczególnie zapadła nam w pamięć. I bardzo dobrze, gdyż należy pielęgnować te wspomnienia w narodzie, zawsze trzeba pamiętać do czego prowadzi złość i nienawiść, jakie to rodzi ludzkie tragedie. Wychowujmy społeczeństwo pełne zrozumienia, uczmy szacunku i czci dla życia ludzkiego.

Ku rozweseleniu jednak dziecięcych serc była też zabawa przy ognisku, dyskoteka, sportowe rozgrywki – gra w tenisa stołowego, oraz przejazd kolejką po okolicy.

Wielką też atrakcją była całodniowa super wycieczka do Trójmiasta. W Gdyni mogliśmy między innymi podziwiać piękne statki, dwa z nich nawet zwiedziliśmy osobiście. Oglądaliśmy faunę morską w Gdyńskim Akwarium, a w tak zwanej “mokrej sali” mogliśmy dotknąć niektórych gatunków ryb. Wycieczka zakończyła się spacerem po Sopockim Molo.

Ostatniego dnia naszego letniego wypoczynku byliśmy gośćmi na zamku w Malborku. Tam mogliśmy oglądać pokaz turnieju rycerskiego, a wspaniały zamek zwiedzaliśmy pod czujnym okiem Pani Przewodnik. Była to niezapomniana lekcja historii.

Do domu wracaliśmy syci wrażeń, szczęśliwi i pełni nadziei, że jeszcze kiedyś będziemy mogli pojechać w taką podróż. Uwieczniliśmy te dni na ok. 1300 zdjęciach, z czego kilka wybraliśmy, by podzielić się z naszymi szanownymi czytelnikami.

Chcemy serdecznie podziękować naszemu Przyjacielowi Panu Tadeuszowi Porzyckiemu, z Biura Podróży “Piast Tourist”, który dbał o nas jak o własne dzieci, za co bardzo go kochamy. I co tu dużo mówić… Nie doszło by do tego wszystkiego gdyby nie Wy, Kochani Darczyńcy, którzy otwieracie swoje serca na niedolę ludzką i krzywdę innych, którzy przyczyniacie się do wyrównywania braków, dajecie radość, niesiecie pomoc. To prawdziwe szczęście, że są jeszcze tacy ludzie, jak Wy. Niech Wam Bóg obficie błogosławi i łaska jego na Was spocznie

Z OGROMNĄ WDZIĘCZNOŚCIĄ DLA WAS- WIELKIE SERCE !!!

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content