ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Spotkanie z myślą o potrzebujących

W czasie zamyślenia i zadumy, jaki towarzyszy Świętom Wielkanocnym, zwracamy szczególną uwagę na relację z drugim człowiekiem. Nie w każdej rodzinie ten czas jest radosny, ciepły i pełen optymizmu. To wyjątkowo ciężki czas dla osób uzależnionych i ich rodzin. Jest to także okres trudny dla osób samotnych, bezdomnych, dotkniętych życiowymi problemami.

 

Aby w tym czasie móc dokonać analizy swoich decyzji, świadomych wyborów i mocnych postanowień, potrzeba wsparcia i wskazania właściwego kierunku. Takim kierunkiem może być „Śniadanie Wielkanocne” organizowane przez Fundację Chrześcijańską „Adullam” przy współudziale Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”, częstochowskich Klubów Abstynenckich, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Fundacji Św. Barnaby oraz Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. W programie jest czas na refleksję i spojrzenie w szerszej perspektywie na problem uzależnień. W tym roku, oprócz warsztatów profilaktyki uzależnień, dzieci i młodzież ze świetlicy „Życie poza szkołą” przy udziale wolontariuszy ze Schroniska „Adullam”, zaprezentują nagrodzony w ramach Małych Form Teatralnych spektakl „Krzyk”.

„Śniadanie Wielkanocne”, które odbędzie się w Wielką Sobotę (15 kwietnia 2017) na Starym Mieście skierowane jest zarówno do osób korzystających ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz lokalnych organizacji pozarządowych, jak również tych osób, które potrzebują w tym szczególnym okresie obecności drugiego człowieka – przyjaznego, serdecznego, nieoceniającego.

To właśnie w czasie świąt świadomość tego „jak jest” – tak rozbieżnego z tym „jak mogłoby być” – porusza najbardziej. Wzmaga się tęsknota, pragnienie bliskości z drugim człowiekiem, potrzeba zrozumienia i wsparcia. Jest to też czas sprzyjający ważnym decyzjom, które mogą pomóc nam zadać o siebie i innych.

„Śniadanie Wielkanocne” odbędzie się w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie przy ul. Targowej 29. Rozpoczęcie zaplanowane zostało na  godzinę 11:00.
Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

 

Szczegółowy program wydarzenia:

 

11.00 – 12.00       Warsztaty dla osób uzależnionych i ich rodzin, prowadzone przez Kluby Abstynenckie, wraz ze spektaklem teatralnym „Krzyk” w wykonaniu dzieci i młodzieży „Życie poza szkołą” oraz mieszkańców Schroniska, związanym z tematyką uzależnienia alkoholowego

12.00 – 12.15       Oficjalne rozpoczęcie imprezy integracyjnej na okoliczność Świąt Wielkanocnych. Wystąpienie Prezydenta Miasta Częstochowy

12.15 – 13.30      Śniadanie Wielkanocne (z występem wokalnym w tle) oraz rozdanie paczek uczestnikom

13.30                    Zakończenie imprezy

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Nawigacja
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Scroll to Top
Skip to content