ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Śniadanie Wielkanocne bez kryzysu wiary

Na straży tradycji. Tak można określić tegoroczne Śniadanie Wielkanocne, bo choć sytuacja zewnętrzna zmieniła jego organizację, to prawdziwy przekaz – jednoczenia się w miłości do bliźniego – pozostał. Tradycyjnie w Wielką Sobotę odbyła się uroczystość skierowana do osób najbardziej potrzebujących.

„Śniadanie Wielkanocne” to inicjatywa realizowana od kilku lat przez Partnerstwo na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”, a jego głównym organizatorem jest Fundacja Chrześcijańska „Adullam”. Zaangażowanie wielu osób, przedstawicieli organizacji i instytucji miejskich oraz wolontariuszy, w tym ze schroniska dla mężczyzn bezdomnych i Klubu Abstynenta „Droga do wolności”, ukierunkowane jest na pomoc 350 osobom starszym, schorowanym, samotnym, odosobnionym w domu ze względu na stan zdrowia.

Tradycja wielkanocna to przede wszystkim pojednanie z drugim człowiekiem, Bogiem, prawdą Życia i Śmierci, i jak w wielu domach ten czas przeżywany jest wspólnie, to dla osób które żyją na co dzień samotnie, poza marginesem społeczeństwa, jest to czas trudny. Stąd potrzeba zorganizowania uroczystości, w której nie będzie podziałów i na chwilę zniknie uczucie oddzielenia i braku bliskich, na rzecz wspólnego przeżywania Świąt.

Stan zagrożenia epidemicznego w jakim się znaleźliśmy, wymógł na organizatorach dodatkowe środki bezpieczeństwa i zmianę formuły wydarzenia. W tym roku miejscem, gdzie odbyło się Śniadanie i jednocześnie wydawanie paczek, była siedziba Fundacji „Adullam” przy ulicy Krakowskiej 34. Pracownicy Fundacji i wolontariusze przestrzegali zalecanych norm, podobnie zresztą Ci, dla których były przygotowane paczki. Paczki wydawali i rozwozili pracownicy Fundacji, wolontariusze organizacji partnerskich oraz Straż Miejska, a nad bezpieczeństwem czuwała oprócz Straży Miejskiej także Policja.

Całe wydarzenie było wyjątkowe i wiele z tego, co się wydarzyło, będzie wspominane jako przykład zaangażowania w czasach, kiedy dystans między ludźmi trzeba zwiększać, ale powiększać pojemność serca.

„Śniadanie Wielkanocne” jest współfinansowane jest ze środków Gminy Miasto Częstochowa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

              

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content