Przed nami mecz pełen wartości, czyli kolejna odsłona „Czytania w bramie” na Starym Mieście

Piłka w grze, a bramki są dwie. Emocje podczas meczu często wybiegają poza ramy boiska. Jak więc rozegrać mecz życia i się przy tym nie spalić? Tego dowiedzą się młodsi i starsi uczestnicy tegorocznego „Czytania w bramie”, którzy poznają książkę Grzegorza Kasdepke „Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach”. 

 

Zawody sportowe to doskonały pretekst do poznania świata wartości. Nie zawsze jednak jest to takie proste – wszyscy chcą grać w ataku, a na obronie nikt. O staniu na bramce nawet nie ma co mówić… Do tego dochodzi jeszcze temperament zawodników, rodzaj nawierzchni… Koniec końców, rozegranie meczu to prawdziwe wyzwanie!

Podobnie sprawy mają się w życiu. Dlatego też w tym roku „Czytaniu w bramie” towarzyszyć będzie krótki „sparing”. Na murawę wkroczą zawodnicy uzbrojeni w Uczciwość, Odwagę, Wytrwałość, Szacunek i Sprawiedliwość. Całości będzie przyglądał się bezsporny Sędzia, a z ławki wzrokiem za swoimi zawodnikami będzie podążał Trener. Zawodnicy otrzymają narzędzia i umiejętności do samodzielnego wychodzenia z kryzysów, a mówiąc dokładniej, niewpadania w kryzysy. Będą uczyć się rozpoznawać swoje stany emocjonalne, samodzielnie się motywować, koncentrować, planować trening i rozwój, opanowywać stres, radzić sobie z presją, i wreszcie – skutecznie się relaksować.

Spotkania będą się odbywały w kolejne piątki lipca (6., 13., 20., 27.) – przy dogodnej pogodzie, od godziny 16.00 do 18:00 w 4 wybranych podwórkach na terenie dzielnicy Stare Miasto. Efektem końcowym „Czytania w bramie” będzie stworzenie Niezbędnika Zawodnika.

Akcja realizowana jest w ramach organizowania społeczności lokalnej dla dzielnicy Stare Miasto, w ramach działań Partnerstwa „Stare Miasto – Nowe Życie”. Ma ona charakter cykliczny.

Więcej informacji o lokalizacjach poszczególnych spotkań można znaleźć na fanpage’u Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Maisto – Nowe Życie”.

Tegoroczne działanie realizowane jest w ramach projektu „Stare Miasto – Nowe Życie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, powierzonego przez Gminę Miasto Częstochowa w formie zadania publicznego Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”.

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
10196
Scroll to Top
Skip to content