ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Najwięcej energii jest w naszych dzieciach!

Połowa wakacji za nami, a dzieciom ze świetlicy „Życie poza szkołą” energii nie brakuje. Jak więc ją najlepiej spożytkować? Wyzwaniem dla kadry świetlicy „Życie poza szkołą” było przygotowanie programu, który zapewni najmłodszym mnóstwo atrakcji. Na półmetku wakacji już wiemy, że to się udało.

Tegoroczne wakacje to przede wszystkim aktywny wypoczynek. W codziennym grafiku znalazły się zabawy sportowe na boisku przy V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza, co dobrze wypływa na sprawność ruchową młodego pokolenia. Pod okiem wychowawcy Piotra Jaroszka, nie ma mowy o braku dobrej kondycji, i każde zadania sportowe realizowane są z wyjątkową dokładnością. A jakby tego było mało, to pod okiem kierownik świetlicy Izabeli Żłobińskiej dzieci uczestniczyły w licznych wycieczkach krajoznawczych. Ma to mocny akcent edukacyjny (wybrzmiewający w każdym działaniu realizowanym przez świetlicę), aby poznać swoją najbliższą okolicę, jej bogactwo krajobrazowe i kulturowe. Mnóstwo przeciwdziałań na nudę i kreatywną zabawę uczy dzieci Monika Marchewka, wychowawczyni na świetlicy. Najważniejsze jest wykorzystanie potencjału naszych najmłodszych, a to udaje się w stu procentach.

Edukacyjnie, o zasadach bezpieczeństwa w lesie, oraz jak należy ustrzec się przed kleszczami czy niebezpiecznym barszczem Sosnowskiego dzieci podczas pogadanki z przedstawicielką Sanepidu. Wiedza była przekazana w sposób merytoryczny i bardzo dostępny dla każdego. Podczas wakacji dzieci i młodzież poznają także swoją dzielnicę, Stare Miasto, a w tym Jednostkę Straży Pożarnej, która mieści się przy ulicy Strażackiej oraz Filię nr 16 Biblioteki Publicznej im. dr Władysława Biegańskiego, która mieści się przy ulicy Krakowskiej 46/50. Z kolei o muzyczną edukację dba Ludmiła Kosterecka, muzyczka i nauczycielka z Ukrainy, która prowadzi z najmłodszymi zajęcia z rytmiki.

Stałym punktem od 7 lat jest odbywające się w każdy piątek lipca „Czytanie w bramie”, gdzie punktem wyjściowym do zabawy jest książka (w tym roku to „Sekrety Michała. Czy pozory mylą” Elżbiety Zubrzyckiej). Podwórka, w których odbywa się akcja są wybierana na podstawie diagnozy środowiska lokalnego, którą prowadzą streetworkerzy – Izabela Żłobińska i Karolina Kasztelan.

Pełnym barwy finałem na koniec lipca był pokaz mody “Krakowska 34 Fashion Week”. Zachwycona publiczność witała gromkimi brawami małych modeli, a ich kreacji nie powstydziliby się najwięksi projektanci mody. Echa tego wydarzenia cały czas rozbrzmiewają na Starym Mieście. Z niecierpliwością czekamy, co przyniesie sierpień w działaniach świetlicy „Życie poza szkołą”.

Działania zostały zrealizowane w ramach zadania publicznego pod tytułem Centrum Aktywności Obywatelskiej “Stare Miasto – Nowe Życie”, realizowanego w Częstochowie w dzielnicy Stare Miasto przy ul. Krakowskiej 34 oraz dzielnicy Centrum (Śródmieście) i zostały dofinansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Częstochowy.

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Nawigacja
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content