ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Malowanie w bramie

Oprócz cyklicznej akcji „Czytanie w bramie”, która skupia najmłodszych wokół czytania książek w podwórkach na Starym Mieście najmłodsi podopieczni Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” przenieśli się w świat bajek i dzikiej dżungli. Warsztaty plastyczne organizowane były w ramach projektu „Kultura dostępna” organizowanego przez Gaude Mater. 

 

Dzieci przez dwa dni za pomocą kredek, flamastrów i własnej wyobraźni uzupełniały szkic przygotowany przez Macieja Salamona – grafika, ilustratora, twórcę murali, sitodruków, a także filmów animowanych i teledysków. Studiował w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, obecnie prowadzi tam zajęcia na Wydziale Rzeźby i Intermediów. Świat bajek opierał się na znanych postaciach, ale dzieci mogły, a nawet było to nawet wskazane, dorysowywać swoje ulubione postacie. Podobnie było z dżunglą, która była nie miejska, tylko prawdziwie dzika i nieokiełznana.

 

Cykl warsztatów twórczych „Kultura dostępna” to bogate zajęcia warsztatowe z wielu dziedzin. To interdyscyplinarny projekt, którego celem jest wspieranie kulturalnego rozwoju społeczeństwa i zwiększenie aktywności obywatelskiej poprzez praktyczną i teoretyczną edukację kulturalną i artystyczną. W młodych wyzwalany jest potencjał twórczy i wzmacniane jest przekonanie, że wakacje to wyśmienity czas nie tylko na zabawę, lecz również naukę i zdobywanie nowych umiejętności.

 

*wykorzystano inf. ze strony www.gaudemater.pl/kulturadostepna

 

 

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Nawigacja
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Scroll to Top
Skip to content