ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Kuchenna rewolucja, czyli poprawa jakości sprzętów w stołówce charytatywnej

Fundacja Chrześcijańska „Adullam” otrzymała darowiznę w kwocie 27000 zł od Fundacji ORLEN na wsparcie działań związanych z prowadzeniem stołówki charytatywnej w ramach projektu pn. „365 dni w roku”.

Projekt obejmował zakup kotła warzelnego gazowego niezbędnego do przygotowywania oraz podgrzewania potraw płynnych, w tym sosów i zup dla osób korzystających ze wsparcia stołówki charytatywnej. Dzięki wsparciu finansowemu firmy „Prymat”, który dołożył swoją „cegiełkę” do darowizny przekazanej przez Fundację ORLEN oraz udzielonemu rabatowi przez sprzedawcę „MACH-GASTRO Jacek Mach”, udało się zakupić nie 1, a 2 kotły warzelne. „To prawdziwy prezent na święta dla nas i osób, korzystających ze stołówki. Od dawna wiedzieliśmy, że czeka nas wymiana, tylko koszty takich sprzętów dla organizacji pozarządowej są ogromne” – podkreśla Elżbieta Ferenc, prezes Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”.

Aby funkcjonowanie kuchni mogło być utrzymane w dotychczasowym rytmie (przez 6 dni w tygodniu przygotowywanie codziennie 550 dwudaniowych posiłków) odpowiedni sprzęt wysokiej jakości jest konieczny. Ze stołówki korzystają osoby, które z różnego tytułu są w kryzysie i nie mogą przygotowywać posiłków np. ze względu na stan zdrowia, sytuację finansową, a także mieszkańcy schroniska i hostelu dla bezdomnych mężczyzn dzieci i młodzież ze świetlicy „Życie poza szkoła”.

Zakup kotłów warzelnych podyktowany był potrzebą wymiany dotychczasowego sprzętu, użytkowanego przez naszą Fundację od 17 lat, który ulegał częstym awariom ze względu na obciążenie, wynikające z częstej i intensywnej eksploatacji tych urządzeń.

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Nawigacja
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content