ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Korowód z Mikołajem na czele przybył na Stare Miasto!

Korowód Świętego Mikołaja organizowany w ramach akcji „Jasne, że Święty Mikołaj” dotarł 15 grudnia 2018 r. na częstochowski Stary Rynek. Ten centralny dla Starego Miasta plac stał się miejscem, w którym Święty Mikołaj spotkał się z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 21. Skąd wiedział, jakie prezenty sprawią im największą radość? Pomogły mu w tym listy, które przygotowane  zostały zgodnie z mikołajowym zwyczajem – papierowe, kolorowe, własnoręcznie zdobione, przedstawiające wymarzone przez najmłodszych upominki. Mikołaj po otrzymaniu listów, zaangażował pełną parą swoich pomocników i w mroźny sobotni poranek zjawił się o umówionej godzinie, aby obdarować wyglądające go dzieciaki.

To jest ta część zupełnie prawdziwa, a ta trochę na niby mówi o tym, że wydarzenie zrealizowane zostało dzięki współpracy lokalnych organizacji pozarządowych, szkół i przedszkoli oraz kilkudziesięciu Mikołajów, którzy zapragnęli zrealizować życzenia dzieci z rodzin w potrzebie. Więcej szczegółów nt. akcji można znaleźć na stronie lidera działania: www.fdr.com. Wszystkich chętnych Mikołajów zapraszamy do współpracy w przyszłym roku! Akcja „Jasne, że Święty Mikołaj” zrealizowana została pod honorowym patronatem i z bezpośrednim udziałem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Łącznie w ramach akcji uszczęśliwiono prezentami 294 najmłodszych mieszkańców naszego miasta!

O ugoszczenie Mikołaja na Starym Rynku zadbali wraz z Fundacją Chrześcijańską „Adullam” (realizatorem działań OSL w dzielnicy Stare Miasto): Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, Fundacja dla Rozwoju (pomysłodawca i główny organizator akcji „Jasne, że Święty Mikołaj”), Radny Miasta Częstochowy Dariusz Kapinos, MZDiT, ZGM „TBS”, JOWES, MOPS w Częstochowie, Policja, Straż Miejska, Stowarzyszenie „Canis e Catus”, Rada Dzielnicy Stare Miasto, Klub Ludzi Aktywnych „Zabiegani”, grupa rowerzystów, orszak samochodów terenowych, „śnieżynki” ze Szkoły Podstawowej nr 49, lokalny sklep ogrodniczy „Agrosad” oraz oczywiście dzielące się swoją energią i radością dzieciaki z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 21! Gratulujemy wszystkim zaangażowanym! Na Starym Mieście działanie wspierali członkowie i przyjaciele Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”.

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Nawigacja
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content