ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Dzień babci i dziadka

Nie znajdziecie na tym świecie takich bajek i zagadek, jakie wnuczkom opowiada moja babcia i mój dziadek!

Pięknym zimowym popołudniem w sali gimnastycznej Centrum Aktywności Obywatelskiej obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Dzieci wraz z opiekunami zadbały o zaproszenie gości, przygotowanie sali, występ artystyczny z atrakcjami-niespodziankami, takimi jak np. quiz o babci i dziadku oraz w rewanżu test wiedzy o wnuczku i wnuczce, jak również własnoręcznie przygotowały prezenty – śnieżne kule i kwiaty z krepiny. Dla babć i dziadków w podziękowaniu za smakołyki, którymi obdarowywane są w dziecięcych latach, zatańczyły taniec „Czekolada”.

Uroczystość została przygotowana przez dzieci i młodzież ze świetlicy „Życie poza szkołą”, realizowanej w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Miasta Częstochowa oraz projektu „Stare Miasto – Nowe Życie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W świętowaniu uczestniczyli babcie i dziadkowie dzieci ze świetlicy, jak również seniorzy biorący udział w zajęciach OSL oraz przebywający w Ośrodku Wsparcia, prowadzonym przez Fundację. Na zakończenie, w geście podziękowania dzieciom za zaangażowanie, seniorzy z Klubu Mieszkańca zaprezentowali –  z przymrużeniem oka – wiersz autorstwa seniora Piotra Nowaka, uhonorowany gromkimi brawami.

Na zakończenie wszyscy spotkali się na smakowitym poczęstunku w sali OSL w Klubie Mieszkańca, gdzie przy wspólnym stole zacieśniali więzi. Poczęstunek był dziełem pracy wolontariuszy działających w ramach projektu „Stare Miasto – Nowe Życie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w tym uczestników Klubu Abstynenta „Droga do wolności” oraz mieszkańców Schroniska „Adullam”, realizowanych w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Miasta Częstochowa.

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Nawigacja
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content