Święta Wielkanocne to czas, któremu towarzyszy przebudzenie do nadziei. Naturalnie rodząca się radość oczekiwania zmian na lepsze, w tym roku spotyka się z niepewnością. Radość może nadal nam towarzyszyć i być przekazywana bez obaw – dobrym gestem, ciepłym słowem, tak po prostu z serca do serca. Tegoroczne Śniadanie odbędzie się tradycyjnie w Wielką Sobotę 11 kwietnia.

Śniadanie Wielkanocne” to inicjatywa realizowana od kilku lat przez Partnerstwo na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”. Od kilku lat gościnnej przestrzeni dla świątecznego śniadania użyczał Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego. W tym roku uroczystość będzie wyglądała inaczej.

„Śniadanie Wielkanocne” skierowane jest do 350 osób osób starszych, schorowanych, samotnych, jak i osób przebywających w domu, ze względu na stan zdrowia. Każda z osób objętych wsparciem w ramach „Śniadania” otrzyma paczkę ze świątecznymi potrawami oraz artykułami spożywczymi. W przypadku, gdy osoba nie ma miejsca, gdzie mogłaby spożyć uroczyste śniadanie, to tym miejscem będzie stołówka Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”, gdyż to właśnie w jej siedzibie odbędzie się w tym roku przygotowanie i wręczanie paczek.

Forma uroczystości będzie skrócona do minimum z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarno – epidemiologicznego. Akcja wydawania paczek rozpocznie się o godzinie 12.00. Część w tym czasie będzie rozwożona do osób, które nie mogą wychodzić z domu. Posiłek na miejscu zjedzą tylko Ci, którym sytuacja osobista nie pozwala na zjedzenie go w domu. Niezmiennie całe wydarzenie będzie gestem szacunku wobec człowieka i pokory względem dzieła, dokonanego przez Zbawiciela Jezusa Chrystusa dla ratowania nas ludzi.

Śniadanie Wielkanocne” jest współfinansowane jest ze środków Gminy Miasto Częstochowa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.