ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Wybór należy do Ciebie

 

Misją Fundacji i celem jej działania jest pomoc drugiemu człowiekowi. Na przestrzeni 25. lat jej istnienia jest to przede wszystkim wspieranie człowieka na różnych, często trudnych etapach życia. Osoby, które przychodzą po pomoc do Fundacji otrzymują ją w postaci dożywienia (w ramach stołówki charytatywnej), odzieży czy drobnych sprzętów gospodarstwa domowego (w ramach magazynu odzieży i sprzętów) oraz szerokiej oferty  wsparcia specjalistycznego (w ramach bezpłatnych dyżurów m.in. terapeuty ds. uzależnień, prawnika, mediatora, psychologa).

Szczególną troską obejmowane są osoby uzależnione i ich bliscy, ponieważ nadużywanie alkoholu niszczy nie tylko zdrowie osoby uzależnionej, ale i życie rodzinne. Doświadczenie pokazuje, że jest droga, która daje nadzieję na nowe życie. Świadectwem tego są historie osób, które ufając Bogu, znalazły się na właściwej ścieżce życia. Stąd inicjatywa zapraszania do Fundacji osób, które poświadczając i opowiadając swoją historię, mogą odwieść w szczególności młode osoby od dokonania wyborów, które w konsekwencji wymierzone będą przeciw nim samym.

„Nie biorę, nie piję, bo cenię wolność i szanuję swoje życie” – pod takim hasłem spotkania prowadzi Artashes Barojan (Arci), który artystyczny projekt profilaktyki uzależnień od narkotyków i alkoholu kieruje przede wszystkim do młodzieży. Arci, poprzez muzykę rap i reggae, nawiązuje kontakt z publicznością, opisując swoje doświadczenia związane z uzależnieniem i uwolnieniem od nałogu w sposób, który młodzież dobrze odbiera. Spotkania o tym charakterze to doskonały sposób ostrzegania młodzieży przed wejściem w kontakt z substancjami psychoaktywnymi oraz innymi środkami powodującymi uzależnienie.

 

 

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Nawigacja
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content