ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Wszechogarniająca Moc Wielkanocy

Organizowane przez Partnerstwo na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie” „Śniadanie Wielkanocne” jest przykładem działania ponad podziałami i pomimo przeciwności. Od prawie 10 lat w jego zorganizowanie włączają się wolontariusze, przedstawiciele miejskich instytucji i organizacji pozarządowych oraz władze miasta. Tegoroczne odbyło się 8 kwietnia, jak zawsze w Wielką Sobotę. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

W siedzibie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimiera Pułaskiego przygotowano uroczyste wielkanocne spotkanie dla 300 osób. Głównie to osoby starsze, samotne i schorowane, będące w kryzysie bezdomności lub zagrożone bezdomnością. Dla większości z nich jest to jedyny moment bliskości z drugim człowiekiem, dający świadectwo, że w czasie Wielkanocy rodzi się na nowo wiara w miłość Boga oraz w przyjaźń z człowiekiem. Za zmartwychwstaniem Jezusa ujawniła się droga pojednania – zarówno z drugim człowiekiem, jak i z Bogiem. Z takim przesłaniem wystąpiły na scenie dzieci i młodzież ze świetlicy „Życie poza szkołą” oraz przedstawiciele Klubu Abstynenta „Droga do wolności”, wprowadzając zebranych w nastrój zadumy i nadziei. W samo południe nastąpiło oficjalne rozpoczęcie uroczystości, którą otworzył prezydent miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, a posiłek pobłogosławił Mariusz Cieśliński – pastor kościoła „Słowo wiary”.

Każda z osób uczestniczących w „Śniadaniu Wielkanocnym” zasiadła do wspólnego stołu ze świątecznymi potrawami oraz otrzymała paczkę z najpotrzebniejszymi produktami spożywczymi (m.in. cukier, makaron, herbata, konserwy oraz przygotowane w fundacyjnej kuchni sałatki, bigos, śledzie). Do osób schorowanych, które z powodów zdrowotnych nie mogły przyjść osobiście na spotkanie wielkanocne, paczki świąteczne dowieźli wolontariusze z Partnerstwa oraz Straż Miejska.

Zaangażowanie wielu osób – przedstawicieli organizacji i instytucji miejskich, członków i przyjaciół Partnerstwa „Stare Miasto – Nowe Życie oraz wolontariuszy, w tym ze schroniska dla osób bezdomnych przy ul. Legionów i Klubu Abstynenta „Droga do wolności” – jest nieocenione przy organizowaniu „Śniadania Wielkanocnego”. Z całego serca dziękujemy!

Podziękowania dla…

– dyrekcji Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych za użyczenie miejsca,

– Sztabu Ratownictwa i Łączności w Częstochowie „RESCUE TEAM”za zabezpieczenie medyczne,

– Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników,

– Szkoły Cosinus Częstochowa za wsparcie w przygotowaniu dekoracji i stroików świątecznych,

– RM Group za oprawę filmową naszego partnerskiego działania,

– pracowników Miejskiego Przedszkola nr 21 oraz Miejskiego Przedszkola nr 17 za przygotowanie dekoracji,

– uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 oraz Szkoły Podstawowej nr 35 za przygotowanie kartek z życzeniami,

– Jurajskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz Ogólnopolskiego Niezależnego Stowarzyszenia Miłośników i Hodowców Psów i Kotów Rasowych „Canis e Catus“ za pomoc w obsłudze gości i podarownie stroików,

– Stowarzyszenia „Podaj dalej“ za wykonanie dekoryjnych pokrowców na sztućce,

– spółdzielni socjalnej „Alternatywa 21“ za przekazanie serwetek i sztućcy,

– dyrekcji Zespołu Szkół Mody i Reklamy im. W. Reymonta za użyczenie podestu scenicznego,

– spółdzielni socjalnej „Jasne, że Dom i Wnętrze“ za transport paczek i pomoc w porządkowaniu,

– Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie za użyczenie krzeseł do sali widowiskowej dla gości uczestniczących w spektaklu,

– firmy Zand Audio za profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie uroczystości,

– Towarzystwa Przyjaciół Częstochowy za witanie gości,

– Marty Brzeskiej za relację fotograficzną z uroczystości,

– dużej grupy wolontariuszy z m.in. Stowarzyszenia „Help Czewa“, „Działamy pomagamy“, świetlic „Skrawek Nieba“ i „Życie poza szkołą“, Szkoły Podstawowej nr 12, za pomoc w roznoszeniu posiłków i wydawaniu paczek świątecznych,

– licznego zespołu wolontariuszy ze schroniska dla osób bezdomnych przy ul. Legionów za pomoc w ustawieniu stołów, pilnowanie porządku podczas uroczystości i dyżury w szatni.

Dziękujemy! Niech dobro do Was powróci.

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Nawigacja
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content