ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Wspólna wigilia, która jednoczy serca

W grudniu, kiedy wszystko pędzi w rytm świątecznych melodii, granych w supermarketach, promocji na prezenty i ogólnego pośpiechu, aby zdążyć przed końcem roku dla zespołu Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” ten miesiąc nie zmniejsza tempa statutowych działań.

Dopiero co zakończyła się akcja charytatywna „Mikołaj z ulicy Krakowskiej”, a w planach i realizacji jest kolejne działanie – wigilia dla osób ubogich i samotnych. Spotkanie wigilijne to oprócz Śniadania Wielkanocnego, pikniku sąsiedzkiego „Przystanek Warta”, akcji charytatywnej dla dzieci „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” ważne działanie akcyjne. Od początku istnienia Fundacji kierowane jest do osób potrzebujących, samotnych, którzy znaleźli się w kryzysie życiowym. “Zależy nam na każdym człowieku, który do nas przychodzi i korzysta ze wsparcia. Nie traktujemy naszych podopiecznych ogólnie, tylko bardzo indywidualnie, bowiem każdy z nich niesie inny bagaż doświadczeń” – zaznacza Elżbieta Ferenc, prezes Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”.

Przed Fundacją stoi zadanie niełatwe, głównie ze względu na wzrost cen produktów spożywczych. Każda z osób objętych wsparciem w ramach „Wigilii” otrzyma paczkę ze świątecznymi potrawami oraz artykułami spożywczymi. Wartość jednego produktów do paczki szacuje się różnie (np. masło 10 zł, chleb 6 zł, kiełbasa czy śledzie to już ponad 10 zł). Chcemy przygotować paczkę z zakupionymi produktami oraz specjalnie przygotowanymi – sałatką jarzynową, śledziami czy bigosem. Dla pracowników stołówki, wolontariuszy to niezwykle wytężony czas pracy. „Przede wszystkim osoby dostają produkty smaczne i świeże, przygotowujemy je dzień wcześniej, tak jak to robimy w naszych domach. Stąd dbamy o jakość produktów do wykonania sałatki jarzynowej, bigosu czy śledzi” – podkreśla Małgorzata Grudzińska, dietetyk w Fundacji „Adullam”.

Wigilia odbędzie się 24 grudnia o godzinie 12.00 w siedzibie Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”, przygotowywana jest dla 350 osób (część odbierze paczki dzień wcześniej, reszta osób będzie uczestniczyła w spotkaniu). Spotkanie wigilijne stanowi stały element wsparcia osób, które na co dzień korzystają ze stołówki charytatywnej prowadzonej przez Fundację. Święta Bożego Narodzenie to czas, kiedy nikt nie powinien czuć się samotnie. Istotą człowieczeństwa jest życzliwy gest, jaki wykonujemy wobec drugiego człowieka. Spotkanie przy wspólnym stole to okazja do życzliwej rozmowy, rodzinnej atmosfery i poczucia bliskości.
Spotkanie ma charakter świąteczny, uczestniczą w nim przedstawiciele władz miasta, radni miasta Częstochowy, przedstawiciele miejskich instytucji oraz osoby na co dzień korzystające ze wsparcia Fundacji. Aby wspomóc to wydarzenia można dołączyć się do zbiórki uruchomionej na portalu zrzutka.pl (szczegóły na profilu facebookowym fundacji). Każda wpłata jest na wagę … ciepłego posiłku dla najbardziej potrzebujących.

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Nawigacja
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content