ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Mikołaj o wielkim sercu! … z ulicy Krakowskiej 34

Momentami mocno niewyobrażalne, a stało się możliwe. Kto był 2 grudnia w siedzibie Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” przy ulicy Krakowskiej 34 ten uczestniczył w 16. edycji akcji charytatywnej „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” i był świadkiem wielu dziecięcych uśmiechów. W tym roku wspólnie przygotowano 600 paczek.

Tegoroczna edycja akcji wymagała zwiększonej ilości środków, większej ilości wolontariuszy i jeszcze większego zaangażowania serc. Można bardziej, mając w pamięci poprzednie edycje? Okazuje się, że tak. „W tym roku długo dyskutowaliśmy w zespole jak przeprowadzić akcję w czasie wzrostu cen i galopującej inflacji, wojny na Ukrainie. To wszystko bardzo mocno przełożyło się na funkcjonowanie organizacji pozarządowych, ale także firm, które są darczyńcami” – wymienia Elżbieta Ferenc, prezes Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”.

Specjalnie na tę okazję w siedzibie Fundacji została przygotowana „Chatka Mikołaja”, gdzie dzieci spotkały się z Mikołajem i jego pomocnikiem Skrzatem. Wielomiesięczne przygotowania dekoracji to efekt pracy wielu pracowników Fundacji, wolontariuszy, mieszkańców schroniska dla bezdomnych mężczyzn. Dzięki pracy tak wielu osób wygląd podwórka przy ulicy Krakowskiej 34 stał się bajkowy – renifery, śnieżynki, kolorowe świąteczne dekoracje i bajkowe postacie. Przed wejściem do Chatki każdy był częstowany ciepłym kakao i piernikiem.

„Mikołaj z ulicy Krakowskiej” tradycyjnie jest kierowany do dzieci w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności, będącymi mieszkańcami Częstochowy (będących podopiecznymi m.in. takich placówek jak: Zespół Szkół Specjalnych Nr 23 im. Janusza Korczaka w Częstochowie, Częstochowskiego Centrum Wsparcia Rodziny prowadzone przez Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Dziecku i Rodzinie “DLA RODZINY”, świetlicy „Życie poza szkołą”, świetlicy „Skrawek Nieba”). W tym roku także do dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz gmin m.in. Mykanów, i Konopiska.

Wielka grupa pomocników

„Mikołaj z ulicy Krakowskiej” to działanie partnerskie, angażujące wiele osób, instytucji (w tym Partnerstwo na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”). Dziękujemy za to, że jesteście z nami!:
• Agencji Rozwoju Regionalnego i Jurajskiemu Ośrodkowi Wsparcia Ekonomii Społecznej za wsparcie logistyczne,
• Ogólnopolskiemu Niezależnemu Stowarzyszeniu Miłośników i Hodowców Psów i Kotów Rasowych „Canis e Catus“, dziekujemy za wsparcie logistyczne,
• domu produkcyjnemu RM Group za oprawę filmową wydarzenia,
• Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej “TBS” Sp. z o.o za słodkości dla najmłodszych,
• SztabowiŁaczności i Ratownictwa w Częstochowie „RESCUE TEAM” za wsparcie medyczne,
• Straży Miejskiej w Częstochowie za pilnowanie bezpieczeństwa,
• spółedzielni socjalnej „Alternatywa 21“ za przygotowanie pysznego kakao,
• za roznoszenie i rozdawanie pierników Stowarzyszeniu Polska 2050,
• dziękujemy za wsparcie w animacjach oraz przygotowaniu dekoracji i stroików świątecznych Szkole Cosinus Częstochowa,
• dziękujemy za wparcie w animacjach szkole TEB Edukacja,
• za wydruk plakatów dziękujemy firmie HARIT,
• przy pakowaniu prezentów dzielnie pomagały elfy z: stowarzyszenia „Podaj dalej“, Sekcji Pomocy Osobom Bezdomnym MOPS Częstochowa i wielu wielu wolontariuszom z Partnerstwa “Stare Miasto – Nowe Życie”,
• za fotorelację dziękujemy w szeczególności pani Dorocie Pliszce z Szkoły Podstawowej nr 12 oraz uczennicom z Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie.

Tegoroczny „Mikołaj z ulicy Krakowskiej“ nie odbyłby się bez wsparcia wielu darczyńców, m.in.: Prymat sp. z o.o., Stoelzle Częstochowa, Strefa Energetyczna partner Energa Obrót, Przedsiębiorstwu Budowlanemu Budokart s.c., firmie BOMET sp. z o.o, grupie ABS, firmie Asten Group, firmie emBroker Sp. z o.o ENERGIA I GAZ, firma Klimas sp. z o.o., Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie, RM Group, Agencji Reklamowej Manager, Salon oświetlenia Multilampy.pl, hurtownia Miximport, F.P.H.U. Green Pack, hurtownia lodów i mrożonek „Anna”, Kukuryku – producent gier planszowych, Stowarzyszenie „Canis e Catus“, Starostwo Powiatowego w Częstochowie, a także pana Dariusza Kapinosa, Włodzimierza Gidzieli i wielu wielu innych darczyńców indywidualnych, którzy zasilili naszą zrzutkę w portalu zrzutka.pl.

„Mikołaj z ulicy Krakowskiej“ odbył się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Częstochowy pana Krzysztofa Matyjaszczyka.

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Nawigacja
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content