Uwaga, pozor, ostrożnie!

Do śmiechu dzieci, który w wakacje na dobre rozbrzmi na wielu podwórkach, dołączamy silnie i pewnie „Ostrożnie”. Idąc za książką Grzegorza Kasdepke pod tym samym tytułem zapraszamy najmłodszych mieszkańców Starego Miasta do piątej edycji akcji „Czytanie w bramie”.

Tradycyjnie w lipcowe piątki na Starym Mieście będą czytane książki. Z jednej strony dla pokazania jak dużo kryje się w słowach, które niosą za sobą pewną opowieść, a z drugiej dla wskazania kierunku budowania i wzmacniania relacji między dziećmi i dorosłymi. Od samego początku zamysłem akcji było integrowanie społeczności małych podwórek. Na dzień i czas akcji celowo wybrano piątkowe popołudnia, aby spowolnić rozluźnienie, jakie pojawia się wraz z początkiem weekendu, a przywołać chęć budowania relacji przy dobrej książce.

W tym roku, na spotkaniu Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie” jednogłośnie wybór padł na książkę autorstwa Grzegorza Kasdepke (to już trzecia książka tego autora wybrana do akcji „Czytanie w bramie”). Przedstawiciele i przedstawicielki organizacji zrzeszonych w Partnerstwie będą czytać „Ostrożnie” – wszystko, co powinno wiedzieć dziecko, żeby mogło bezpiecznie bawić się w domu. Sprawdzimy czy dzieci wiedzą co kłuje, parzy, kaleczy i w ogóle robi krzywdę. Po krótkim czytaniu fragmentu książki najmłodsi, pod okiem animatorów i streetworkerów, zamienią się w Tropicieli Prawdziwych Niebezpieczeństw.

Startujemy o godzinie 16.00 w każdy piątek lipca (3., 10., 17., 24., 31.)

Akcja realizowana jest w ramach organizowania społeczności lokalnej dla dzielnicy Stare Miasto, w ramach działań Partnerstwa „Stare Miasto – Nowe Życie”. Ma ona charakter cykliczny.

Więcej informacji o lokalizacjach poszczególnych spotkań można znaleźć na fanpage’u Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”.

Tegoroczne działanie realizowane jest w ramach projektu „Stare Miasto – Nowe Życie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, powierzonego przez Gminę Miasto Częstochowa w formie zadania publicznego Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”.

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Scroll to Top
Skip to content