ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Tydzień Samopomocy

imag2275

Częstochowskie organizacje otwierają się dla seniorów

Po raz trzeci organizacje pozarządowe w Częstochowie i okolicach organizują dni otwarte dla seniorów. Wszystko w ramach Powiatowego Tygodnia Promocji Samopomocy Osób Starszych, podczas którego odbędą się warsztaty, spotkania ze specjalistami, poradnictwo zdrowotne i prawne czy spotkania integracyjne. W tym roku akcja „Klub Seniorów pod kolorowym parasolem samopomocy” rozpoczyna się 19 września i potrwa do 24 września.

W ostatnich latach widać coraz więcej działań (z ramienia różnych stowarzyszeń i fundacji), które kierowane są do osób starszych. W Częstochowie, jak i innych miastach, liczba osób starszych wzrasta, a tym samym rozszerza się oferta do nich kierowana. Coraz więcej jest propozycji, które integrują i rozwijają poprzez sport, muzykę i dzielenie się własnymi umiejętnościami.

Podczas śniadania prasowego w Cafe24, inaugurującego działania dla seniorów, przedstawiciele organizacji pozarządowych przekazali przedstawicielom mediów zarys planowanych działań. Okazuje się, że możliwości i inwencje są bardzo bogate. Bowiem seniorzy mogą skorzystać z porad prawnych, dietetycznych, usług kosmetycznych, rozmów ze specjalistami z różnych dziedzin, spotkań integracyjnych, warsztatów dziennikarskich. W tym roku dni otwarte organizują:

  • Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej,
  • Stowarzyszenie na rzecz Pomocy Dziecku i Rodzinie „Dla rodziny”,
  • Fundacja Chrześcijańska „ADULLAM”,
  • Bank Żywności w Częstochowie,
  • Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Agape”,
  • Stowarzyszenie Pracy Socjalnej „Auxilio Venire”,
  • Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki,
  • Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, koło częstochowskie.

 

Patronat honorowy nad tegorocznym Powiatowym Tygodniem Promocji Samopomocy dla Osób Starszych objął doktor Ryszard Majer Senator Rzeczypospolitej Polskiej. KaFOS śląskie forum organizacji pozarządowych jest organizatorem dni otwartych w organizacjach seniorskich, a działania realizowane są w ramach projektu ASOS 2014-2020 na działania aktywizujące społecznie środowisko osób 60 + z terenu woj. Śląskiego.

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content