ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Stawiamy na aktywność seniorów

Pracując z grupa seniorów ze Starego Miasta, staramy się tak dopasować zajęcia, aby były zróżnicowane i nie monotonne. Od marca rozpoczęliśmy z seniorami z biuletynu „Nasze Stare Miasto” śniadania prasowe. Raz w tygodniu, w czwartki spotykamy się w Filli nr 16 Biblioteki Publicznej, aby czytać gazety i czasopisma, a tym samym rozwijać swój warsztat dziennikarski. Podczas spotkań mamy możliwość dyskutować o przeczytanych artykułach, zgłębiać niektóre gatunki dziennikarskie czy w lżejszym tonie rozmawiać o swoim hobby – gotowaniu, sporcie czy modzie.

 

 

 

 

 

 

 

Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Adą Mazur, studentką fizjoterapii AWF Katowice. Pod jej okiem seniorzy wykonywali testy na kończynę górną, dolną i kręgosłup po to, aby sprawdzić swoją gibkość i sprawność. A ta jest na niezłym poziomie, wszak nasi seniorzy chętnie uczestniczą w rywalizacjach sportowych. W zdrowym ciele zdrowy duch!

 

 

 

 

 

 

Współpraca z partnerem z terenu Starego Miasta – Biblioteką Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie rozwija się w dobrym kierunku. Pani Justyna Szałkowska z Filii nr 18  zaprezentowała w siedzibie OSL teatrzyk Kamishibai i “Legendę o Skarbniku” oraz “Szukając Marudka”.  Teatr ilustracji, czyli teatrzyk Kamishibai daje możliwość skupienia się na obrazie i opowiadanej historii. Seniorom to spotkanie przyniosło mnóstwo refleksji nad czytanymi w młodych latach legendami i bajkami.

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content