ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Spotkanie wigilijne w naszej stołówce

Spotkanie wigilijne to oprócz Śniadania Wielkanocnego, pikniku sąsiedzkiego „Przystanek Warta”, akcji charytatywnej dla dzieci „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” ważne działanie akcyjne Fundacji Chrześcijańskiej “Adullam”.

Spotkanie wigilijne od początku istnienia Fundacji kierowane jest do osób potrzebujących, samotnych, którzy znaleźli się w kryzysie życiowym. “Zależy nam na każdym człowieku, który do nas przychodzi i korzysta ze wsparcia. Nie traktujemy naszych podopiecznych ogólnie, tylko bardzo indywidualnie, bowiem każdy z nich niesie inny bagaż doświadczeń” – zaznacza Elżbieta Ferenc, prezes Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”.

Wigilia odbyła się 24 grudnia o godzinie 12.00 w siedzibie Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”. Uczestniczyło w niej blisko 350 osób (część odbebrała paczki dzień wcześniej, reszta osób będzie uczestniczyła w spotkaniu). Wśród zaproszonych gości był byli przedstawiciele władz miasta, miejskich instytucji oraz organizacji, które na co dzień działają na rzecz drugiego człowieka. 

Spotkanie wigilijne stanowi stały element wsparcia osób, które na co dzień korzystają ze stołówki charytatywnej prowadzonej przez Fundację. Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy nikt nie powinien czuć się samotnie. Istotą człowieczeństwa jest życzliwy gest, jaki wykonujemy wobec drugiego człowieka. Spotkanie przy wspólnym stole to okazja do życzliwej rozmowy, rodzinnej atmosfery i poczucia bliskości.

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Nawigacja
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content