ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Śniadanie Wielkanocne w trudnym czasie

Tradycyjnie, jak co roku, a po raz drugi w cieniu pandemii COVID- 19 w Wielką Sobotę 3 kwietnia 2021 roku odbyło się „Śniadanie Wielkanocne” organizowane przez Fundację Chrześcijańską „Adullam” przy wsparciu Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”.

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, który chcielibyśmy spędzić z bliskimi. Niestety wiele osób spędza ten czas samotnie, także z powodu rozprzestrzeniania się wirusa SARS CoV2. Osoby w wielu senioralnym często z obawy o swe zdrowie od wielu miesięcy nie wychodzą z domów, co negatywnie wpływa na ich samopoczucie, ponieważ wzrasta u nich poczucie izolacji i osamotnienia. W tym niezwykle trudnym czasie ważne są nawet najdrobniejsze gesty, przypominające o tym, że gdzieś jest osoba, na którą możemy liczyć. Mając tego świadomość Fundacja Chrześcijańska „Adullam” przy wsparciu Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie” oraz wolontariuszy (w tym osób będących w kryzysie bezdomności) po raz kolejny zorganizowała i przeprowadziła akcję „Śniadanie Wielkanocne” z myślą o osobach w wieku senioralnym, kobiet i mężczyzn, w tym osób samotnych, chorych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i bytowej, niezaradnych życiowo i społecznie, bezdomnych i zagrożonych bezdomnością, uzależnionych, itp. W ramach akcji pracownicy i wolontariusze przygotowali 400 paczek w skład, których wchodziły m.in. chleb, masło, konserwa mięsna (przekazana przez Caritas), kiełbaska, jajka ugotowane na twardo, bigos, pierogi, sałatka jarzynowa i śledziowa, wędliny, pasztet ze śliwką, pieczony schab, mała babka wielkanocna, ciastka, makaron, przyprawy oraz żurek z kiełbasą.
„Śniadanie Wielkanocne” odbyło się 3 kwietnia 2021 roku w Wielką Sobotę w siedzibie Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” przy ulicy Krakowskiej 34. Stan zagrożenia epidemicznego w jakim się znaleźliśmy, podobnie jak w zeszłym roku, wymógł dostosowanie się do obowiązujących obostrzeń i zaleceń GIS i Ministra Zdrowia. W tym zakresie Fundacja mogła liczyć na wsparcie funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej, co pozwoliło na zachowanie odpowiedniej odległości między osobami, które przychodziły po odbiór paczek świątecznych. Przy dezynfekcji rąk osób, które odbierały paczki oraz spożyli posiłek w stołówce pomagali wolontariusze Fundacji oraz Spółdzielni Socjalnej „Jasne, że Dom i Wnętrze”. Posiłek w stołówce zjadło tylko około 120 osób, których sytuacja życiowa nie pozwalała na jego zjedzenie w domu. Osoby te również otrzymały paczki z artykułami spożywczymi i potrawami świątecznymi. Dodatkowo Straż Miejska, wolontariuszka – Magdalena Trzepizur oraz pracownicy Fundacji dowieźli paczki do domów ok. 40 osób, które z różnych względów osobiście nie mogły ich odebrać w siedzibie Fundacji.
O świąteczne dekoracje, które ozdobiły podwórko i stołówkę charytatywną Fundacji, nadając odświętnego charakteru uroczystości, zadbali podopieczni świetlicy „Życie poza szkołą”, dzieci z Miejskiego Przedszkole nr 17 i nr 21 w Częstochowie oraz pracownicy i wolontariusze Fundacji, w tym wolontariuszka – Urszula Bajor wraz z seniorami z Klubu Seniora „Złote Lata”.
„Śniadanie Wielkanocne” w kwocie 7000 zł zostało dofinansowane przez Gminę Miasto Częstochowa w ramach zlecania zdań publicznych określonych w art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. /o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, tzw. małych dotacji. Organizację akcji finansowo i rzeczowo wsparli również darczyńcy przekazując środki finansowe na konto Fundacji oraz wpłacając na internetową zbiórkę środków finansowych – zrzutkę, a także przynosząc do Fundacji artykuły spożywcze i świąteczne wypieki, jak np. Stowarzyszenie Polska 2050,a także organizacje zrzeszone w Partnerstwie “Stare Miasto – Nowe Życie”.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Częstochowy
Krzysztof Matyjaszczyk.
Wydarzenia świąteczne zorganizowane przez Fundację przy wsparciu tak licznej grupy osób i organizacji jest dowodem na to, że potrafimy się jednoczyć i pomagać, oraz że ciągle jesteśmy wrażliwi na drugiego człowieka.

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content