ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Nowe plecaki i mnóstwo radości podczas pikniku w Parku Lisiniec

Przez dwa dni Park Lisiniec zamienił się w strefę dla rodzin, a to za sprawą pikniku zorganizowanego na podsumowanie akcji „Nowy plecak na nowy rok szkolny”. Gwiazdą sobotniej imprezy był Sławomir, który przyciągnął tysiące ludzi, z kolei w niedzielę przygotowano piknikowo-sportowe atrakcje i wręczono ponad trzystu dwudziestu dzieciom plecaki szkolne z wyposażeniem.

 

„Nowy plecak na nowy rok szkolny” to akcja organizowana w Częstochowie od siedemnastu lat. Zapoczątkował ją obecny prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, a jest z powodzeniem kontynuowana przez radnego Dariusza Kapinosa, Fundację Chrześcijańską Adullam, Stowarzyszenie Abstynenckie „Północ” i Miejski Dom Kultury, przy współudziale wielu częstochowskich instytucji i organizacji. Dzięki włączeniu się w akcję firm i osób prywatnych,  co roku dzieci otrzymują na nowy rok szkolny plecaki wyposażone we wszystko,  co najpotrzebniejsze.

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk podkreślał, że akcja udaje się tylko dzięki współpracy:

– Wiele osób dobrej woli przychodzi tutaj, by dołączyć do akcji, dzięki współpracy udaje się pomagać dzieciakom, które bardzo tego potrzebują – podkreślał prezydent. – Liczę, że takich akcji będzie więcej, że będziemy współpracując robić coraz więcej. Wszystkim organizatorom, współorganizatorom i darczyńcom składam serdeczne podziękowania.

Wspólne działanie i chęć pomagania podkreślają także organizatorzy:

– Nie byłoby tej akcji, gdyby nie ogromna wola współpracy i chęć działania przedstawicieli częstochowskich organizacji, instytucji i podmiotów prywatnych – zaznaczył Dariusz Kapinos. – Jej przygotowanie to ogrom pracy, ale i ogrom satysfakcji, ponieważ pomagamy małym częstochowianom i ich rodzinom rozpocząć rok szkolny z uśmiechem i radością. Wspieramy pokazując równocześnie, że nie są sami, że jest bardzo wiele osób, na które mogą liczyć. W naszym mieście działa ogromna sieć wsparcia, która rozwija się z roku na rok.

Akcja ma także na celu nie tylko pomoc materialną, ale także integrację częstochowskich rodzin, zapewnienie im atrakcyjnego, wspólnie spędzonego czasu, dlatego co roku jej finał odbywa się podczas plenerowego pikniku. Tegoroczna impreza w Parku Lisiniec była dwudniowa.

Podczas Koncertowej Soboty wystąpiło kilku wykonawców: Zespoły Atest, Claris i DBOMB, DJ Romano, a także Julia Jaroszewska, Mateusz Łyszczarz. Gwiazdą był Sławomir, który przyciągnął pod scenę kilka tysięcy osób, a porywający publiczność do tańca DBOMB przyjął na scenie koszulkę Częstochowy prezentującą nasze nowe logo. Również występy pozostałych wykonawców cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, widzowie chętnie fotografowali się  z artystami i robili z nimi wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Piknikowa niedziela to mnóstwo imprez sportowych i piknikowych atrakcji jak: zawody wędkarskie, turniej piłki siatkowej i drużynowego przeciągania liny, różnorodne stoiska oferujące animacje i zabawy dla najmłodszych, kolorowe balony, malowanie buzi, dmuchańce, eurobungee, fotobudka i wiele innych atrakcji.

Podczas finałowego podsumowania akcji, o godzinie 15.00 do dzieci trafiły plecaki oraz specjalnie uszyte na tę okazję worki z wyposażeniem szkolnym. W tym roku do małych częstochowian powędrowało ich jeszcze więcej niż w latach poprzednich, bo aż 325 (w ubiegłym było ich 270).

 

Organizatorami akcji byli Radny Miasta Częstochowy Dariusz Kapinos, Fundacja Chrześcijańska Adullam, Stowarzyszenie Abstynenckie „Północ”, Miejski Dom Kultury oraz wiele innych instytucji i organizacji z terenu Częstochowy.

  

  

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Nawigacja
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content