ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

„Mikołaj z ulicy Krakowskiej” – efektem miłości wielu serc

Tegoroczny „Mikołaj” był świętem nie tylko dla dzieci lecz dla darczyńców również. Dłuższy niż w latach ubiegłych, pozwolił na podarowanie cząstki radości do wielu rodzin. W tym roku Fundacja Chrześcijańska „Adullam” dzięki wsparciu darczyńców, wolontariuszy, przyjaciół przygotowała ponad 600 paczek dla dzieci. Każda paczka składała się z dwóch części – słodyczy i prezentu rzeczowego dostosowanego do wieku, płci i ewentualnego stopnia niepełnosprawności.

„Mikołaj z ulicy Krakowskiej” został w tym roku zorganizowany po raz 14., a jego przebieg odbiegał od poprzednich edycji. W związku z aktualną sytuacją pandemiczną “Mikołaj z ulicy Krakowskiej” został przeniesiony z Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana do siedziby Fundacji Chrześcijańskiej Adullam przy ul. Krakowskiej 34, do sali OSL, która została zaadaptowana na „Chatkę Mikołaja”. Inauguracja imprezy rozpoczęła się na świeżym powietrzu 1 grudnia o godzinie 15 przywitaniem dzieci i rodziców przez Prezesa Fundacji Elżbietę Ferenc, Zastępcę Prezydenta Miasta Częstochowy Ryszarda Stefaniaka oraz Prezesa Stoelzle Częstochowa sp.z o.o Artura Wołoszyna – głównego darczyńcy “Mikołaja”.

W dniach 2 do 4 grudnia, w ramach akcji “Mikołaj z ulicy Krakowskiej”, wraz darczyńcami i partnerami, odwiedził dzieci w gminach: Kłobuck, Mykanów, Konopiska i Blachownia. Fundacja Chrześcijańska „Adullam” od dawna planowała poszerzenie zasięgu “Mikołaja” poza granice Gminy Miasta Częstochowa. Rozszerzenie akcji i rozmiar tegorocznej edycji związany był w pewnej mierze z obostrzeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Z gminą Mykanów i gminą Blachownia co prawda Fundacja współpracowała już od lat, a ten rok zapoczątkował współpracę z gminą Kłobuck i Konopiska.

Od 5 do 15 grudnia Mikołaj znów zagościł w “Chatce Mikołaja”, gdzie rozdawał paczki dzieciom z Częstochowy (w tym z niepełnosprawnością). Dla wielu dzieci był to niezwykły, radosny i wzruszający czas osobistego spotkania z Mikołajem.

Wsparciem w przygotowaniu dekoracji okazały się mieszkanki dzielnicy Stare Miasto, które przygotowywały stroiki świąteczne w ramach działań OSL (realizowanych w ramach projektu „Stare Miasto – Nowe Życie”.

W tym roku patronat honorowy nad „Mikołajem z ulicy Krakowskiej” objęli:

1. Poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Balt

  1. Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski,
  2. Starosta Powiatu Częstochowskiego Krzysztof Smela,
  1. Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk,
  2. Loża Częstochowska Business Centre Club,
  3. Rektor Collegium Humanum Paweł Czarnecki.

Patronaty medialne objęli: TVP Katowice, Polskie Radio Katowice, Radio RMF Maxxx, Telewizja Orion, Gazeta wyborcza Częstochowa, które przekazały szeroką informację dla opinii publicznej o organizowanej przez Fundację akcji „Mikołaj z ulicy Krakowskiej”.

Bez hojnego gestu i otwartych serc tak wielu Darczyńców, przygotowanie ponad 600 paczek (składających z 2 części) dla dzieci byłoby niemożliwe.

Ogromną wdzięczność kierujemy do firm: Stoelzle Częstochowa sp.z o.o (Głównego Darczńcy), Dospel Lider Wentylacji, Prymat, Delicpol, Polsped Plus s.c., Milargo, emBroker, Technika Polska, Bomet sp.z o.o., Fundacja Dobrej Myśli/ Klub Filantropa, Mutiplampy, Strefa Energetyczna, Orselia, Asten Group, DZMT, Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie, Meble Trio, Boulangerie Częstochowa, ZGM sp. z o.o. Halim, Agencja Reklamowa Manager, RMGroup, Studioemka i Pantapro, ponieważ bez ich wsparcia finansowego zorganizowanie akcji „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” na taką skalę i obdarowanie paczkami przez Mikołaja tak wielu dzieci nie byłoby możliwe.

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Nawigacja
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Scroll to Top
Skip to content