ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Karnawałowa noc zabaw w Konduktorowni to już tradycja!

Co to była za noc! Karnawałowe szaleństwa w Konduktorowni to już stały punkt w programie dziecięcych atrakcji. Tegoroczna „Pozytywnie zakręcona nocka” przypadła na 14 lutego, czyli w Dzień świętego Walentego.

 Nocka zaczęła się od quizu sprawdzającego wiedzę młodszych i starszych uczestników zabawy na tematy dotyczące znajomości historii dzielnicy Stare Miasto, wiedzy o Częstochowie i regionie, jak i znajomości świata przyrody. W quizie brali udział również rodzice, babcie i dziadkowie, którzy przyjęli rolę reprezentantów drużyn. Tym rozgrywkom przysługiwał się przewodniczący Rady Miasta Częstochowy Zdzisław Wolski, który z wyrazami uznania wręczył uczestnikom nagrody. Po rozstrzygnięciu konkursu (a niektóre pytania były naprawdę zaskakujące!) zjedliśmy wspólnie posiłek, który miał dodać nam energii do czekającej na nas zabawy. Byliśmy świadkami debiutu młodych raperów ze świetlicy „Życie poza szkołą”, wytrwale przygotowujących się do występu pod okiem rapera „Szklanego” – streetworkera i wychowawcy naszej świetlicy. Potem odśpiewaliśmy uroczyste „sto lat” dla naszej koleżanki Ani, która wygłosiła w podziękowaniu piękne przemówienie. A dalej…  zabawy z liną, konkursy sprawnościowe, zumba, wyścigi rzędów, nieodzowne karaoke i… dyskoteka! Graliśmy w gry planszowe, tańczyliśmy na gazetach i z balonami, wylegując się na materacach oglądaliśmy film i na koniec wykonaliśmy nasz obowiązek – posprzątaliśmy dokładnie po całej imprezie.

Dziękujemy tym, którzy pomogli nam przy całej organizacji: członkom Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie” – Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” (za udostępnienie budynku i pyszny poczęstunek), Straży Miejskiej (za dbanie o nasze bezpieczeństwo), Spółdzielni Socjalnej „Jasne, że Dom i Wnętrze” (za pomoc w transporcie), wolontariuszom Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” – uczestnikom projektu „Stare Miasto – Nowe Życie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, członkom Klubu Abstynenta i mieszkańcom schroniska dla osób bezdomnych tj. działań współfinansowanych ze środków Gminy Miasta Częstochowa (za pomoc w rozkładaniu i składaniu sprzętów, przygotowaniu w Fundacji ciepłych posiłków itp.). W imieniu swoim i uczestników zabawy – z całego serca dziękujemy!

„Pozytywnie zakręcona nocka” została zorganizowana jako działanie partnerskie w dzielnicy Stare Miasto w ramach projektu „Stare Miasto-Nowe Życie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Nawigacja
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content