ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Jak dobrze wypocząć w mieście

Dobry wypoczynek może odbyć się wszędzie. Oczami wyobraźni widzimy morze i piasek, góry i lasy, ale w szerszej perspektywie także znajome domy, ulice i podwórka. Na Starym Mieście dzieci i młodzież ze świetlicy „Życie poza szkołą” spędzają czas w znajomej przestrzeni miejskiej, ale za to bardzo aktywnie. 

 

                W ramach działań świetlicy tegoroczne lato będzie przede wszystkim kreatywne, kolorowe i mocno edukujące. Wszystko za sprawą kadry świetlicy, która kładzie nacisk na różnorodny program zajęć z uwzględnieniem profilaktyki, wspierania i rozwoju kreatywności i wzmacniania dzieci w odkrywaniu ich potencjału.

W bogatym programie, oprócz wyjazdu kolonijnego do Bocheńca, który możliwy był dzięki wsparciu sponsora, wykorzystano wiele atrakcji, które oferują miejskie instytucje. Na dwa miesiące wakacji kadra świetlicy przygotowała program bogaty i bardzo różnorodny. I tak dzieci będą uczestniczyły w warsztatach plastycznych dla dzieci w wieku 3-7 lat organizowane przez Gaude Mater w ramach projektu „Kultura dostępna”. Pod okiem Macieja Salamona – grafika, ilustratora, twórcy murali, sitodruków, a także filmów animowanych i teledysków stworzą i pokolorują własny baśniowy świat. Pierwsze doświadczenia już mają za sobą, gdyż pod okiem Barbary Głąb uczestniczyły w warsztatach filozoficznych malując „Świat Zofii”. Poza tym dzieci dowiedzą się więcej o historii Częstochowy podczas przejażdżki piętrowym autobusem oraz podczas Questingu – „Profesor bez katedry” i „Miasto pełne artystów” oraz historii okolic (wycieczka do Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach i rajdzie z przewodnikiem jurajskim do Olsztyna lub Mirowa.

Wykorzystując niespożytą energię dzieci, rozładowana zostanie podczas tradycyjnych zabawa sportowych na sali gimnastycznej lub boisku SP 35 – Mała Liga Bambuko, turnieju kapsli w bramie podwórka przy Krakowskiej 34, spacerach na plac zabaw SP 22 i na bulwary jurajskie, a jeśli dopisze pogoda rozstawimy basen Krakowska 34. Do tego dochodzą jeszcze warsztaty plastyczne i spotkania filmowe razem z seniorami.

Wszystko uzależnione może być od pogody, bo na brak humorów nie możemy narzekać. Wszystkie atrakcje organizowane i przygotowywane są przez pracowników i wolontariuszy świetlicy przy wykorzystaniu zasobów Fundacji.

 

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Nawigacja
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Scroll to Top
Skip to content