ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Charytatywnie Otwarte Serca

Po raz czwarty częstochowska Loża Business Centre Club zorganizowała koncert charytatywny, który swoim zasięgiem i działaniem objął osoby o wrażliwych sercach. Pod hasłem koncertu „Serca Szeroko Otwarte” wpisane zostało wsparcie konkretnej organizacji pozarządowej w realizowaniu jej działań statutowych – w tym roku Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”.

Prawie 400 osób uczestniczyło w wydarzeniu charytatywnym, którego kluczowym punktem był występ Stanisława Soyki. Artysta, znany z mocnych i refleksyjnych tekstów, obudowanych w melancholijną nutę, przyciągnął do Hotelu Arche w Częstochowie wielu koneserów dobrej muzyki. Jak sam podkreślił w jednym z wywiadów: „Nie gram dla fajerwerków, nie śpiewam by się popisać. Moją ambicją i pragnieniem jest, by mój śpiew, moje pieśni dodawały otuchy, podnosiły na duchu tych, którzy przychodzą mnie słuchać. Chcę by wychodzili z koncertu pogodni i umocnieni”.

Okazało się, że ludzi o otwartych sercach jest bardzo wielu, co potwierdziła poprzedzająca koncert licytacja obrazów. Swoje prace przekazali Tomasz Sętowski, Anna Ujma-Lubaszka oraz Tomasz Lubaszka, a dochód z licytacji dopełnił piękny gest, jaki przedstawiciele sfery biznesu wykonali w stronę działań trzeciego sektora. Kanclerz Loży Częstochowskiej Business Centre Club – pani Katarzyna Woszczyna – podkreśliła podczas koncertu, że to właśnie połączenie tych dwóch branż ma największe znaczenie, dając wsparcie i korzyść obu stronom.

O potrzebach i planach, jakie na co dzień towarzyszą Fundacji „Adullam”, prezes Elżbieta Ferenc mówi krótko: „W takiej działalności jak nasza, nie ma dnia, aby nie pojawił się nowy temat, nowa sytuacja, którą należy się zająć. Działamy dla człowieka i z myślą o człowieku, to stanowi dla nas największe dobro. Budujemy relacje, wspieramy i wzmacniamy każdą osobę, która do nas trafia. Także najmłodszych ze świetlicy „Życie poza szkołą”, których szczególnie chcemy wesprzeć środkami zebranymi podczas koncertu”.

Fundacja „Adullam” pomaga nie tylko materialnie i rzeczowo, nie tylko prowadzi stołówkę dla potrzebujących wsparcia – Fundacja uczy, jak funkcjonować w społeczeństwie, wychodzić z bezdomności, kryzysów życiowych, a dzieciom pokazuje po prostu lepszy świat. W tym roku szczególnie potrzebuje wsparcia, aby móc dalej wypełniać swoją misję.

To wyjątkowe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie zapał twórczy głównych organizatorów: Business Centre Club Łoża Częstochowska, Arche Hotel Częstochowa, firmy Manager art oraz mecenasa koncertu – Huty Stolzle Częstochowa.

                         

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content