ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Aktywność i dobre relacje to najlepszy sposób na ferie!

Aktywność i dobre relacje to najlepszy sposób na ferie!

Ferie to czas szczególnie wyczekiwany przez najmłodszych. Nasza świetlica przygotowała się na nie bardzo aktywnie. Pod okiem wychowawców podopieczni świetlicy „Życie poza szkołą‘’ skorzystali z atrakcji zorganizowanych przez Fundację oraz Urząd Miasta Częstochowy.

W pierwszym tygodniu ferii dzieci próbowały swoich sił m.in. na lodowisku. Była to dobra okazja do nauki pierwszych „ślizgów” na tafli lodowiska, jak i przypomnienia sobie swoich łyżwiarskich umiejętności u naszych bardziej zaawansowanych łyżwiarzy. Czerwone od mrozu policzki tylko przypominały o doskonałej wspólnej zabawie.

Dla najmłodszych zorganizowane zostało wyjście do ulubionej przez dzieci restauracji, gdzie najlepszą atrakcją był wybór zabawki i możliwość samodzielnego zamówienia posiłku. Wycieczka miała również element edukacyjny. Dzieci mogły podziwiać rozmaite gatunki zwierząt zamieszkujące zagraniczne akweny.

Drugi tydzień ferii to długo oczekiwane wyjście do Częstochowskiego Parku Wodnego. Szaleństwom nie było końca. Zabawy w wodzie trwały całe trzy godziny i minęły w mgnieniu oka. Energia naszych dzieci udzieliła się także wychowawcom, którzy mogli wrócić do cudownych czasów dzieciństwa i wspólnie z najmłodszymi, radośnie dokazywać na zjeżdżalniach wodnych.

Stacjonarnie w świetlicy również nie było próżnowania. Wspólnymi siłami dzieci odnowiły naszą gazetkę świetlicową, na której widnieją reguły obowiązujące na świetlicy, najważniejsze wydarzenia, informacje jak i prace plastyczne naszych dzieci. Gazetka rozkwitać będzie wraz z twórczością naszych podopiecznych. Ponadto dzieci spędzały czas na wspólnych zabawach ruchowych, tanecznych i artystycznych, jak i spędzały godziny współzawodnicząc oraz kooperując przy wspólnych stole z grami planszowymi. Uczestniczyły także w grze terenowej zorganizowanej przez wychowawców podwórkowych z „Klubu Bystrzaka”.

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Nawigacja
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Skip to content