ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Rekordowy „Mikołaj z ulicy Krakowskiej”

Znana od kilkunastu lat w Częstochowie impreza charytatywna „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” w tym roku odbędzie się także poza samym miastem. Do zaangażowanych w akcję gmin włączą się m.in. Blachownia, Kłobuck, Mykanów, Konopiska. Stąd wzmożone przygotowania 600 paczek trwają od września.

„Mikołaj z ulicy Krakowskiej” rozpocznie się w tym roku 1 grudnia o godzinie 17.00 w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana od występu dzieci ze świetlicy „Życie poza szkołą”. Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 na widowni zasiądą tylko przedstawiciele władz miejskich i samorządowych, darczyńcy. Dzieciom paczki zostaną wręczone we wskazanych przez gminy miejscach w terminie 2-5.12.202r., co sprawi że „Mikołaj” będzie imprezą o charakterze wojewódzkim.

„Już od kilku lat planowaliśmy rozszerzenie idei naszej akcji poza granice Częstochowy. Głównie dlatego, że wiele dzieci uczestniczących w akcji mieszka w naszym powiecie. Obecna sytuacja wpłynęła i potwierdziła naszą decyzję. „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” jest już akcją o dużo szerszym zasięgu” – podkreśla Elżbieta Ferenc, prezes Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”. W tym roku akcja organizowana jest po raz 14. kierowana do dzieci w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności, będących podopiecznymi takich placówek jak: Zespół Szkół Specjalnych Nr 23 im. Janusza Korczaka w Częstochowie, Częstochowskiego Centrum Wsparcia Rodziny prowadzone przez Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Dziecku i Rodzinie “DLA RODZINY”, świetlicy „Życie poza szkołą”, świetlicy „Skrawek nieba”, dzieci z niepełnosprawnością m.in. z gminy Mykanów, Blachownia.

„Zdajemy sobie sprawę, że w przypadku zaostrzenia obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa uroczystość w Filharmonii Częstochowskiej będziemy musieli przełożyć na inny termin. Natomiast nie odwołujemy akcji. Dwuskładnikowe paczki (słodycze i prezent rzeczowy) dostarczymy bezpośrednio do dzieci przy wsparciu darczyńców, instytucji, gmin oraz partnerów, którzy z nami współpracują. Chcielibyśmy, aby taki przykład partnerskiego działania miał swój oddźwięk w województwie śląskim, a także w całym kraju” – podkreśla Elżbieta Ferenc.

Do finału akcji jeszcze miesiąc i każdy może włączyć się w to działanie. W tym roku została uruchomiona dodatkowo zbiórka na portalu zrzutka.pl, dając możliwość większej ilości osób dołożyć cegiełkę do mikołajkowych paczek. Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/3aft47

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Nawigacja
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Scroll to Top
Skip to content