ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa

biuro@adullam.pl

+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30

Akademia życia

Mikołaj z ulicy Krakowskiej” zrodził się jako inicjatywa Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” ponad 13 lat temu. Oparta na zasadzie integracji, przygotowywana specjalnie dla dzieci, bez względu na podziały i różnice, jakie występują w świecie dorosłych, z roku na rok zyskiwała więcej sprzymierzeńców. „Mikołaj” zyskał rangę wydarzenia wyjątkowego, opartego o jasne zasady i wzbudzającego szereg pozytywnych emocji i reakcji. 2 grudnia w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana wręczono paczki świąteczne 500 dzieciom.

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, o część artystyczną zadbały dzieci ze świetlicy „Życie poza szkołą”. W autorskiej interpretacji „Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy wsparły ich w tym roku przedszkolaki z Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka w Częstochowie. Kilkumiesięczne przygotowania zaowocowały barwnym przedstawieniem, w którym brali udział także zebrani w Filharmonii Częstochowskiej widzowie – rodzice z dziećmi, darczyńcy, zaproszeni goście. Na godzinę wszyscy przenieśli się do niezwykłej akademii, w której zamiast tradycyjnej nauki w szkole można było zająć się leczeniem chorych sprzętów, uczeniem się kleksografii i przędzenia liter, czy też wyruszyć na wędrówkę po baśniowych światach.

„Mikołaj z ulicy Krakowskiej” to impreza integracyjna, która pokazuje, że wszystkie dzieci są równe i równie ważne. Organizowana jest charytatywnie przez Fundację Chrześcijańską „Adullam” oraz członków Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”, we współpracy z sektorem biznesu, darczyńcami, wolontariuszami i społecznikami. Patronat honorowy na wydarzeniem objął prezydent miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Udostępnij:

Archiwalne wpisy
Gdzie nas szukać
ul. Krakowska 34
42-202 Częstochowa
+48 34 365 39 46
+48 34 365 38 30
biuro@adullam.pl
Nawigacja
© Copyright 2023 Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
design: Daniel Malinowski
Scroll to Top
Skip to content